Wydarzenia

Kinopolska 2017

Kino Utopia po raz szósty gości festiwal filmu polskiego Kinopolska. Od 8 do 12 czerwca, zapraszamy na projekcję filmu THE LAST FAMILY (Ostatnia Rodzina) i spotkanie z reżyserem (wieczór inauguracyjny) oraz na trzy nowe filmy : WALPURGIS NIGHT (Noc Walpurgi) Marcina Bortkiewicza, THE LURE (Corki dancingu) Agnieszki Smoczyńskiej i THE ECCENTRICS, THE SUNNY SIDE OF THE STREET (Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy) Janusza Majewskiego. Wydarzenie jest wspierane przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie i Instytut Polski w Paryżu.

Jak w ubiegłym roku proponujemy Państwu wzięcie udziału w małym quizie. Do wygrania bilety na festiwal. Szczegóły na stronie: Quiz

Program :

Czwartek, 08 czerwca o godz. 20:30THE LAST FAMILY (Ostatnia Rodzina) Jana P. Matuszyńskiego 2016 | 2:04 | VOSTF

Film opowiada poruszające losy rodziny Beksińskich. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, zaś fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich.

Obrazy Zdzisława Beksińskiego wykorzystane w filmie należą do zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. W filmie wykorzystano również obrazy z prywatnej kolekcji pana Piotra Dmochowskiego.

Film zdobył wiele nagród : na Festiwalu filmowym w Locarno (2016) – Nagroda za najlepszą rolę męską dla Andrzeja Seweryna, na Festiwalu filmowym w Gdyni (2016) – Złote Lwy (najlepszy film), Nagroda za najlepszą rolę męską dla Andrzeja Seweryna i za najlepszą rolę kobiecą dla Aleksandry Koniecznej.

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja z reżyserem.

Zwiastun : https://www.youtube.com/watch?v=Z4CewIh5W1Y

Piątek, 9 czerwca o godz. 19:40WALPURGIS NIGHT (Noc Walpurgi) Marcina Bortkiewicza  2015 | 1:15 | VOSTFR

Rok 1969. W szwajcarskiej operze zjawia się młody dziennikarz. Jego cel wydaje się prosty – przeprowadzenie wywiadu z diwą operową. Wystarczy jednak krótka chwila, by zarówno bohater jak i widz przekonali się, że obcowanie z ekscentryczną kobietą stanowi niemałe wyzwanie.

Festiwal filmowy w Gdyni (2015) – Złoty Klakier (nagroda publiczności), Festival Kinopolska Paryż (2016) – Nagroda Publiczności, Festiwal filmu polskiego w Los Angeles – Nagroda « Hollywood Eagle Award »

Sobota , 10 czerwca o godz. 17:40THE LURE (Corki dancingu) Agnieszki Smoczyńskiej 2015| 1:32 | VOSTFR

Mieszanka musicalu, komedii i horroru.  Film zrobił furorę w Stanach Zjednoczonych.

Poniedziałek, 12 czerwca o godz. 20:00THE ECCENTRICS, THE SUNNY SIDE OF THE STREET (Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy)  Janusza Majewskiego 2015 | 1: 25 |  VOSTFR

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band.

Film zdobył wiele nagród : na Festiwalu filmowym w Gdyni (2015) – Złote Lwy (najlepszy film), Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, na Festiwalu Kinopolska w Paryżu (2016) – Nagroda Publiczności, Polska Akademia Filmowa (2016) – Nagrody dla najlepszych aktorów drugoplanowych, Nagroda za najlepszą muzykę, Nagroda za najlepszy dźwięk .

Wszystkie filmy w cenie 4 euro

Liczymy na Państwa obecność i prosimy o poinformowanie o festiwalu waszych znajomych zainteresowanych kinem i kulturą polską.

 

Organizatorzy i partnerzy :
Stowarzyszenie « POLSKIE BORDEAUX »
Association « Vent d’est »

Kino Utopia
L’institut Polonais à Paris
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie
Sols prestige 33

Więcej na : www.facebook.com/KinopolskaBordeaux

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>