Wydarzenia

Książki po polsku w bibliotece w Pessac !

Stowarzyszenie Polskie Bordeaux podpisało porozumienie o współpracy partnerskiej z biblioteką publiczną w Pessac.

Mediatheque Jacques Ellul mieści się w zamku Camponac. Jest otwarta i bezpłatna dla wszystkich. Proponuje szeroki wybór nie tylko książek ale też innych mediów : płyty CD, filmy a także dostęp do internetu. Ponadto jest ona prawdziwym miejscem kultury, organizuje imprezy, wystawy, spotkania, dyskusje.

Biblioteka otwarta jest w tygodniu, a także w soboty od 10. do 17. i znajduje się 15 minut pieszo od szkoły, w której odbywają się sobotnie zajęcia polskiej szkoły « Kleks », 10 minut od przysztanku tramwajowego linii B, Camponac Médiathèque.

W ramach projektu została nawiązana współpraca z biblioteką mokotowską z Warszawy, która przewiduje między innymi systematyczną wymianę pozycji między bibliotekami.

Na dzień dzisiejszy mogą Państwo w niej znaleźć szeroki wybór książek i filmów polskich autorów w języku francuskim, a także pewną liczbe pozycji w języku polskim, którą w ramach współpracy stowarzyszenie Polskie Bordeaux ofiarowało bibliotece. Liczba pozycji może zostać rozszerzona, także o nowości, jeśli będzie zainteresowanie z Państwa strony.

 

Biblioteka Jacques Ellul
21, rue de Camponac
33600 Pessac.
05 57 93 67 00
http://mediatheque.pessac.fr

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *