Wydarzenia

Wybory do Sejmu RP i Senatu RP – 13 października 2019 r.

W związku z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 13 października 2019 roku, przesyłamy poniższe informacje dotyczącą możliwości glosowania w Bordeaux, przekazana przez Konsulat Polski w Lyonie:

„Przypominamy, że głosować można wyłącznie osobiście (nie ma możliwości głosowania korespondencyjnego ani elektronicznego) w oparciu o wcześniejsze obowiązkowe zgłoszenie do spisu wyborców, a także bezwzględnie ważny w dniu wyborów polski dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 13 października w godzinach 7.00 – 21.00:

KOMISJA NR 66  (dostęp dla osób niepełnosprawnych)

Salle Amédée Larrieu – Place Amédée Larrieu – 33000 Bordeaux

Przypominamy, że WCZEŚNIEJSZE ZAPISANIE DO SPISU WYBORCÓW JEST WARUNKIEM NIEZBĘDNYM DO DOPUSZCZENIA DO GŁOSOWANIA. Zgłoszenia mogą Państwo dokonywać elektronicznie, ustnie, pisemnie, telefonicznie, faksem lub e-mailowo (formularz zgłoszeniowy). Niemniej zdecydowanie zachęcamy Państwa do zgłaszania się do spisu wyborców samodzielnie, bezpośrednio poprzez elektroniczny system ewybory (wystarczy kliknąć na link). System pozwala na automatyczne zweryfikowanie Państwa danych i uzyskanie potwierdzenia zapisu.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której, będąc zapisanym w innym obwodzie (w Polsce, we Francji lub gdziekolwiek indziej na świecie) uzyskali Państwo zaświadczenie o prawie do glosowania, które upoważnia Państwa do zagłosowania w jakiejkolwiek innej komisji po wykreśleniu ze spisu wyborców (poza Polską uprzednie zapisanie do spisu jest wymagane).

Dotyczy to także wyborców, którzy zapisali się do jednej z obwodowych komisji we Francji, a dowiedzieli się, że w dniu wyborów będą przebywać w innym miejscu. Mogą wówczas wystąpić z wnioskiem do konsula o wykreślenie ze spisu wyborców w danym mieście celem wydania zaświadczenia o prawie do głosowania (wniosek).

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie utracić zaświadczenia o prawie do głosowania, jako że w przypadku jego utraty nie będzie możliwe ani otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie, w którym uprzednio było się ujętym w spisie.    

Ostateczny termin zgłoszenia do spisu wyborców upływa w dniu 10 października 2019 r. (w przypadku zgłoszeń pocztowych liczy się data wpływu korespondencji do urzędu).

Wszelkie istotne informacje publikowane sa na bieżąco na stronie Konsulatu: www.lyon.msz.gov.pl oraz na koncie placówki na Facebooku: www.facebook.com/KGLyon

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *