Wydarzenia

Wybory parlamentarne 25 października 2015 r.

Na terenie lyońskiego okręgu konsularnego utworzono trzy obwody wyborcze. Od 28 września działać będzie elektroniczny system rejestracji wyborców.

Uprzejmie informujemy, że Minister Spraw Zagranicznych wydając rozporządzenie w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej dla obywateli polskich przebywających za granicą, Dziennik Ustaw z 23 września pozycja 1459, (http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/1459), które weszło w życie w dniu 24 września br., utworzył na terenie lyońskiego okręgu konsularnego trzy obwody, w których zostaną powołane komisje wyborcze:

– Obwodowa Komisja Wyborcza nr 52 w Lyonie

– Obwodowa Komisja Wyborcza nr 53 w Tuluzie

– Obwodowa Komisja Wyborcza nr 54 w Antibes

Polacy mieszkający we Francji będą mogli głosować osobiście (we wszystkich trzech komisjach) lub korespondencyjnie (tylko w komisji w Lyonie).

Od 28 września działać będzie elektroniczny system rejestracji wyborców (https://ewybory.msz.gov.pl), który pozwoli Państwu dokonać samodzielnie rejestracji do głosowania. Rejestracja drogą elektroniczną jest najłatwiejszym, najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem zapisania się do spisu wyborców.

Do dnia 5 października zostaną powołane obwodowe komisje wyborcze.

Do dnia 7 października wyborcy mogą rejestrować się do głosowania korespondencyjnego.

Do dnia 22 października wyborcy mogą rejestrować się do głosowania osobistego.

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie

 

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *